Професія бібліотекаря

 21 вересня  2018р. бібліотекар школи Бождан І.В. з учнями 5 класу провела цікаву мандрівку країною книжок. Передаючи учням любов до книги, бібліотекар розповіла про шлях книги від видавництва до читача, про види документів та ресурси, які окрім книг є сьогодні в бібліотеці, де вони розміщені, яке їх призначення та як ними користуватися, поділилися специфікою роботи бібліотекаря та правилами користування бібліотекою.

    Під час бібліографічного уроку “Цікавий світ бібліотеки” учні ознайомилися з історією створення книги, її структурою, переглянули різні типи книг, дізналися, що таке довідково-бібліографічний апарат бібліотеки та як ним користуватися; чому у великій бібліотеці декілька відділів та які процеси роботи вони виконують.
 
    Учні мали можливість спробувати себе в ролі бібліотекаря: попрацювати за бібліотечною кафедрою, оформити читацький запит та формуляр читача, знайти книгу на полиці. Велику зацікавленість викликала мультимедійна вікторина “Книга – твій друг”. 

 Практичний психолог  

Вітик Оксана Михайлівна

 

21.09.2018р. 

«Чорнобиль – загублений світ»...

26 квітня 1986 року навічно залишиться в пам’яті людей датою величезної техногенної та екологічної катастрофи. Чорнобиль… Слово це стало символом горя і страждань покинутих домівок, розорених гнізд, здичавілих звірів. Важким колесом «прокотилась» Україною аварія на Чорнобильській атомній електростанції.

Проходять роки після аварії на ЧАЕС, а біль не вщухає, тривога не покидає людей. Ще довго ми будемо відчувати на собі наслідки трагедії, ще довго чутимемо її дзвони.

26 квітня в Мишлятицькому НВК учні разом з педагогом-організатором Бождан Іриною Володимирівною мали змогу переглянути документальний фільм «Чорнобиль – загублений світ», у якому йдеться про страшні наслідки Чорнобильської трагедії: смерті, хвороби, безлюддя навколо станції.

Про те, що сталось, не можна забувати! Лише пам'ять і вдячність може бути хоч якоюсь винагородою тим, хто поклав на цей «атомний вівтар» своє здоров'я та життя. Пам'ять — це данина живих усім, хто загинув, рятуючи інших. Нехай ніколи не замовкають дзвони людської пам'яті, що не даватимуть забути про трагедію.

Педагог-організатор

Бождан Ірина Володимирівна

26.04.2018 р.

Світле свято Великдень

  Чи є щось на світі гарніше за Великодній світанок! З діда-прадіда цілюща й незрадлива сила вступає в кожного, хто зустріне його. Дзвони над селом не дзвонять — а ви­співують на весь світ велику радість: Христос воскрес!

         Се­ло не спить — воно ж бо чекало цієї радості й іде назустріч їй до церкви. З уст в уста передається щаслива вість: «Хрис­тос воскрес! — Воістину воскрес!» І чує земля цю хрис­тиянську радість та й тішиться у весняному розвої разом з людьми».

    Такими словами розпочала виховний захід «Світле свято Великдень» педагог-організатор Бождан Ірина Володимирівна. Разом з учнями 5-6 класів вона розповідала про підготовку до величного свята Великодня. А готуватися потрібно заздалегідь: писати писанки, фарбувати крашанки, випікати паски, готувати святковий обід. Діти представили вишивки, якими покривають кошик, коли його несуть освячувати.

          Для християн Великдень – це найбільше урочисте свято.

          Хай голос Великодніх дзвонів розбудить усі байдужі серця і перетворить  їх у храм великої любові, який об’єднає  нас у  одну велику родину.

                                             Педагог-організатор Бождан Ірина Володимирівна

 13.04.2018 р.

Світ починається з любові

 Зал було дбайливо прикрашено  великою кількістю червоних валентинок, саме тих, які виготовили учні своїми руками. Загалом всі учасники дійства і глядачі мали чудовий настрій.

      Учнівське самоврядування разом з педагогом-організатором Бождан Іриною Володимирівною розпочали святкову програму цікавими конкурсами, у яких брали участь всі охочі. Поки журі підводило підсумки  конкурсу, присутні мали можливість послухати легенду, чому 14 лютого вважають Днем закоханих, а також розповідь про найдавнішу «валентинку». Всім сподобався уривок вистави «Сватання на Гончарівці», де у головній ролі виступив Кринський Павло, який був оточений «красунями-іноземками».

Музичні паузи організували зіркові гості: Вєрка Сердючка (Дорош Олег), Дзідзьо (Кечур Назар), «Лісапетний батальйон» (Сцецько Юрій, Городецький Ігор, Миляник Юрій).

Пісенне оформлення свята підготувала вчитель музики Щирба Оксана Богданівна. Звучали пісні у виконанні Даньо Діани, Миляника Юрія, Мудрагелі Людмили, Кечур Діани та Валявськаї Анни.

«Пошта Валентина» – кульмінація заходу. Її організували восьмикласники Наконечна Ірина, Мислицькі Софія та Надія, Швець Уляна.

         Велика частина «валентинок» анонімна, не має зворотної адреси, написана справа наліво або лівою рукою. Так прийнято - це додає загадковості.  Одержувачі потім змушені шукати анонімного шанувальника. Або зробити вигляд, що здогадуються.

Педорганізатор Бождан Ірина Володимирівна,

 вчитель мистецтва Щирба Оксана Богданівна

14.02.2018 р.