Екскурсія в Карпати

Погожого літнього ранку школярі Мишлятицького НВК вирушили на екскурсію в Урич Сколівського району до скельного оборонного комплексу «Тустань».
На схилах західних Українських Карпат стоять могутні і непорушні, прадавні, чудернацькі скелі, що зачаровують своєю величчю і романтичністю. Тут панує особлива енергетика. У жодному іншому гірському масиві Європи нема аналогів цій твердині. За княжих часів тут було місто-фортеця для захисту від завойовників.
А ще від озера Журавлиного наші мандрівники пройшлися до водоспаду Камꞌянка, який знаходиться на річці з такою ж назвою.
З погодою нам дуже пощастило, було тепло та сонячно. Діти милувалися прекрасними краєвидами, фотографували ці дивовижні природні творіння, насолоджувались гірським повітрям. Школярів переповнювали неймовірні враження від побаченого. Щира подяка начальнику відділу освіти Клемрі М.І. за сприяння в організації поїздки дітей з метою відпочинку та оздоровлення.

Щодо організації виховного процесу у 2020-2021 н.р.

Шляхами визвольних змагань: з минулого в сучасне

       

                                    Всім хлопцям й дівчатам, що воювали,

                        І серце за волю вони віддавали,

                              Низенько вклонімося і пам’ятаймо,

                                                                 І волю нікому! Ніколи!

                                                                 Ми! Більш не віддаймо!

   З давніх-давен Україна ставала територією жорстоких сутичок, спустошливих воєн зі своїми сусідами, які хотіли завойовувати її землі і поставити волелюбний український народ на коліна. Ці обставини і стали причиною національно-визвольної боротьби народу, яка тривала століттями.

   Надворі осінь. Учні Мишлятицького НВК Мостиського району разом зі своїми  педагогами, в котрий раз, зібрались на екскурсію з метою пізнання героїчного минулого. Проїжджаємо Львів, і нас зустрічає красиве галицьке с. Білогорща. Тут у будинку, де була остання конспіративна квартира Головного командувача УПА, зустрічає нас привітно усміхнена екскурсовод. Знає дуже багато, цікаво і задушевно веде екскурсію. Музейні експозиції розміщені у чотирьох залах двоповерхового будинку. На першому поверсі побачили тематичну експозицію, на другому — меморіальну. Увагу привертає криївка, де переховувався Головний командир УПА, фортепіано, на якому грав Р. Шухевич, крісла і стіл, де працював, одяг, вишиття і навіть гроші. Важливу частину експозиції становлять матеріали про долю родини Романа Шухевича, усі представники якої потерпіли від репресивно-каральної системи.

  Вражають слова Великого патріота України, який говорив, що не побачать його старості, але Україна буде! 

   Не будьмо безмовними, безпам’ятними. Знаймо свою історію, якою б вона не була.

В роздумах, з болем у серці від побаченого і почутого, з тривогою за завтрашній день через події на сході України, повертаємося на рідну Мостищину.

    Педагог-організатор

Падяк Марія Йосипівна,

 

21.11. 2018р.

Незабутні враження

   Національно-патріотичне виховання – пріоритетний напрям виховного процесу сучасної школи.   Таке виховання формується на прикладах історії становлення  державності, українського козацтва, героїки визвольного руху  нашого народу.

          Школярі Мишлятицького НВК Мостиського району нещодавно відвідали Львівський музей визвольної боротьби України.

      Музейні експозиції у хронологічній послідовності розкривають основні етапи боротьби за Самостійну Соборну Українську  Державу, і охоплюють період від кінця ХІХ – до початку 90-х рр. ХХ ст.

У першому та другому залах висвітлений етап боротьби за суверенність українських земель, починаючи від молодіжних організацій «Сокіл» та «Січ. Унікальні музейні пам'ятки висвітлюють формування та бойовий шлях Леґіону Українських Січових Стрільців.  Це світлини, документи, фрагменти зброї, піднятої в районі боїв УСС на горі Маківка.

Значне місце відведено пам'яткам, що пов'язані з подіями в Україні 1917 – 1921 років – створення Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки.

У третьому залі представлені документи і матеріали міжвоєнного періоду: утворення та боротьба за відновлення Незалежної Української Держави підпільно-революційних організацій, висвітлюється діяльність військових підрозділів ОУН. Значна частина експозиції присвячена діяльності підрозділів Української Повстанської Армії. 

Екскурсовод допомогла учням зрозуміти складні і трагічні сторінки нашої історії, ту жертовність кращих синів та дочок нашої нації, які, незважаючи на всі перешкоди, боролись, гинули, але не встали на коліна перед ворогом.

      Львів — це таке місто, де кожна вуличка, площа та будівля  має свої цікаві особливості й життєві історії. З великою цікавістю і захопленням  школярі розглядали місто Лева, перебуваючи на Високому Замку.

    А Гарнізонний храм Святих Апостолів Петра і Павла, що споруджений у 16101630 рр. італійським архітектором Джакомо Бріано, вразив своєю величчю та спокоєм.   Діти щиро молились за щасливе повернення воїнів до рідного дому,  за мир і спокій в Україні.

Педагоги - організатори

Падяк Марія Йосипівна

та Ящишин Олександра

Василівна

 

21.11.2018 р.

Шляхами Івана Франка

Кожен громадянин своєї держави повинен знати  історію її минулого та сучасність, імена видатних людей, які внесли свій вклад в розвиток культури та мистецтва.
 
Саме над такими аспектами навчання працюють вчителі Мишлятицького НВК Зінько Світлана Михайлівна та Грицалик Оксана Іванівна. Для своїх вихованців, учнів 1 та 3 класів, з допомогою батьків вони організували екскурсію на батьківщину Івана Франка в село Нагуєвичі Дрогобицького району. Маленькі допитливі оченята з цікавістю розглядали старовинні речі в садибі Івана Яковича та експонати в музеї. Також діти з батьками мали змогу пройтися стежками Каменяра, поринути у світ дитинства, заглянувши на "Галявину казок".
 
Барви осінньої природи, тепле сонечко залишили в душі кожного незабутні враження та емоції.
 
                                                                                               

   Вчитель 3 класу 

Грицалик Оксана Іванівна

 

06.10.2018

Інтерактивне заняття  «Формула гарного

   настрою у живому спілкуванні»

 

 У Мишлятицькому НВК  Мостиського району  соціальний педагог  Подобінська Світлана Остапівна провела   інтерактивне заняття у межах обласної програми неформальна освіта «Молодь Львівщини» на 2016-2020 роки. Тема заняття: "Формула гарного настрою у живому спілкуванні" Метою  заняття є розвиток позитивної комунікації в групі, вибір і використання для  учнів адекватних, що не шкодять здоров'ю, способів і прийомів, які допомагають справлятися з поганим настроєм, а також живе спілкування у соціумі.Учні 9 класу виконували  творче завдання «Ескіз гарного настрою», а учні 8 класу активно брали участьу грі «Асоціації». Всі присутні поділилися думками на загальному форумі.

      У кінці заняття соціальний педагог  озвучила для присутніх месседж : «Аби у вас завжди був гарний настрій, варто навчитися контролювати себе , саме у  живому спілкуванні ти повинен керувати своїм настроєм, а не він тобою». Не ображайтеся через дрібниці, спробуйте не сваритися з близькими для вас людьми, навчіться прощати й не тримати зла, консервуючи його у собі на тривалий час. Адже коли ми пробачаємо когось, ми позбавляємося від гніву та негативних, мстивих почуттів, котрі руйнують нас самих. 

 

                                       Соціальний педагог

Подобінська Світлана Остапівна

11.10.2018р.

Професії тракториста, водія, перукаря, столяра, кухаря та штукатура-маляра

 

  13 квітня 2018р. з учнями 9 класу відбулася зустріч із працівниками Нижанковицького професійного  ліцею. Викладачі ліцею розповіли про професії, які учні зможуть здобути, вступивши  до їхнього закладу. Ті учні, які після 9 класу мають  бажання навчатися у ліцеї, можуть  обрати  навчання за такими напрямами:

1.Тракторист-машиніст с/г виробника з кваліфікацією:                                                          

-тракторист-машиніст категорії «А1», «А2»,  «В1» ,                                                            

-водій автомобіля категорії «С»,                                                                                         

 -слюсар-ремонтник.                                                                                                                     

 2.Перукар (перукар-модельєр).                                                                                            

 3.Столяр, різьбяр по дереву та бересті.                                                                                            

 4.Кухар-офіціант.                                                                                                   

  5.Штукатур, маляр.

   Учні –столяри  проходять виробничу практику на ТзОВ «Чумак». Кращі випускники забезпечуються роботою на даному підприємстві, яке спеціалізується по виготовленню сучасних елітних меблів, які відомі в Україні та за її межами.

   Всі бажаючі забезпечуються гуртожитком, виплачується стипендія. Навчання є безкоштовне.

 

Практичний психолог Вітик О.М.

13.04.2018 р.

Я - серед незнайомих людей

 

  20 квітня  2018р. практичний психолог Вітик О.М. провела тренінгове заняття з неформальної освіти з учнями 8 класу «Я -  серед незнайомих людей».

   Виконуючи різні вправи, учні вчилися, як краще пізнати один одного, обговорювали питання, пов’язані зі встановленням контакту зі співрозмовником,  покупцем,  клієнтом тощо.

   Працюючи у групах, учасники намагалися краще пізнати один одного за допомогою опитування. А потім, протягом хвилини, кожен учасник представляв свого партнера, показуючи членам групи, яким цінним активом для команди або групи є людина.

Практичний психолог Вітик О.М.

20.04.2018 р.

Професія сільського фельдшера

Мій вибір, мій успіх

  Пройде зовсім небагато часу, і випускникам  доведеться вибирати свій шлях у житті.  Шлях цей почнеться з перехрестя, від якого розходяться не три , як у казці, а безліч доріг. І дуже важливо не помилитися у виборі шляху, бо,  обираючи професію, людина вибирає свою долю.

         Такими словами розпочав  профорієнтаційну бесіду « Мій вибір, мій успіх!» викладач  фізичної культури  Самбірського педагогічного коледжу ім. І. Филипчака  Лимар В.В. з учнями 9 класу Мишлятицького  НВК Мостиського району. Завідувач відділенням « Фізична культура»   спільно із  студентом -практикантом  Подобінським В. Т. розповіли про вибір  профілю навчання та сфери майбутньої професійної діяльності. Володимир Вікторович наголосив  про вироблення в школярів свідомого ставлення до праці, професійне самовизначення в умовах свободи вибору, сфери діяльності відповідно до своїх можливостей, здібностей  з урахуванням вимог ринку праці. Учні з цікавістю слухали  та задавали  питання гостям нашого НВК.

                                             

                                     Соціальний педагог 

 Подобінська Світлана Остапівна

16.02.2018 р.

Допомога воїнам АТО

Педагогічний та учнівський колективи Мишлятицького НВК відгукнулися на просьбу волонтера Мостиського району Галика Володимира (громадська організація «Воїни АТО Мостищини»).

Було зібрано теплі речі, продукти харчування (крупи, солодощі, закрутки, макаронні вироби), а також засоби гігієни.

Учні із задоволенням включилися в дану акцію. Найбільш активними виявилися учні 8 класу, які зібрали і продукти, і гроші ( 370 гривень). На ці гроші було закуплено засоби гігієни.

Учень 4 класу Страшовський Василь разом із своїм дядьком Сціленним Миколою, воїном АТО, який недавно повернувся з війни, принесли багато потрібних продуктів.

Як добре, що живе ще дух добра, милосердя та вдячності в молодих серцях.

Заступник директора НВК

Строган Людмила Іванівна

16.02.2018 р.

Цікава зустріч з представниками...

               Цікава зустріч з представниками. У Мишлятицькому НВК відбулася зустріч учнів 8 і 9 класів із інспектором з ювенальної превенції Петик В.В., провідним фахівцем із соціальної роботи Мостиського РЦСС для сім’ї, дітей та молоді Вінярською М.Л., інспектором Грицалик М.Я. та фахівцем Гриндою М.Б. з Мостиського районного сектора з питань пробації Західного МУ з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції.

               Зустріч зацікавила учнів тим, що Вінярська М.Л. розповіла про небезпеку алкоголю для людей, особливо молодих школярів. Петик В.В. зацікавила розповіддю про порушення, які скоюють молоді люди, школярі під впливом алкоголю. Підтвердженням розповіді старшого лейтенанта поліції Петик В.В., став показ фільму про учня 11 класу, який скоїв два правопорушення, знаходиться у в’язниці, просить і застерігає молодь не повторювати його вчинків. Такі зустрічі мають велике правовиховне значення.

Заступник директора Строган Людмла Іванівна

01.12.2017 р.

ЗМАГАННЯ ДО ДНЯ  ЗАХИСТУ  ДІТЕЙ

У четвер 1 червня  на стадіоні «Карпати» у Мостиськах відбулися змагання до Дня захисту дітей.

         Команда Мишлятицького НВК гідно представила учнівську громаду серед шкіл району, виборовши ІІІ місце з міні-футболу (капітан команди Миляник Юрій). Призерами змагань стали: Подобінська Вероніка (піднімання тулуба серед дівчат – ІІ місце), Вінярський Андрій (піднімання тулуба серед хлопців – І місце), Миляник Юрій (біг 60 метрів – ІІІ місце).

         Змагання стали справжнім святом спорту, здоров’я та юності. І як результат - радість в очах дітей та майбутні спортивні перемоги на вищому рівні!

День дитинства у

Мишлятицькому НВК

 

         Погожої днини 1 червня стартувало літо у Мишлятицькому НВК. У плані роботи пришкільного табору «Веселка» - Міжнародний день захисту дітей.

          Серед цікавинок дня – конкурс малюнків «Дитячі мрії». Найкращими мрійниками виявились сестри Мислицькі Софія і Надія та Наконечна Ірина.

         У конкурсі спортивної майстерності «У здоров’ї – наша сила» відзначено переможцями Миляника Юрія та Подобінську Вероніку.

 

          Свято дитинства вдалося на славу. Були переможці і переможені, але зрештою, загальну перемогу здобули радість, гарний настрій та веселощі.

Download
Виховна програма школи
Виховна програма школи.docx
Microsoft Word Document 6.5 MB
Download
google4a953b8ea5edb005-1.html
HTML Document 53 Bytes