"Духовна весна" - радість Великого посту

 

Великий піст-це мандрівка до найбільшого свята для християн-Воскресіння Господнього. Мандрівка триває 40 днів. Часто вона буває нелегка, адже піст-великий подвиг для кожного християнина. Ми не повинні піддаватися спокусам, які оточують нас. Під час Великого посту, коли ми більше молимося, робимо багато добрих справ, ми допомагаємо Богові змінювати життя навколо нас. І наче перші весняні квіточки, ми тягнемося до сонечка-простягаємо свої руки до Бога. З'являється більше гарних думок, добрих слів, співчуття. Ми змінюємося, і вдихаючи перші пахощі весни, відчуваємо її в своєму серці. Ось вона - "Духовна весна" - радість Великого посту.
Саме на таку тему сьогодні була проведена година спілкування з основ християнської етики для учнів 1-4 класів. Діти з цікавістю слухали та переглядали історії з життя Ісуса Христа, роздумували чи потрібно боротися з спокусами та що найбільше нам в цьому допомагає. Спільною молитвою ми звернулися до Бога про захист та милість для всіх людей. Саме через наше покаяння Господь може змінити все, зберегти нас та нашу Україну.

Вчитель християнської етики

Грицалик Оксана Іванівна

 

11.03.2020 р.

Фестиваль, присвячений Тарасу Григоровичу Шевченку

 

«Шевченко – наш. Він для усіх століть!» - під такою назвою проходив фестиваль учнівської творчості у Мишлятицькому НВК Мостиського району, присвячений 206 річниці від дня народження Великого Кобзаря.

Тарас Григорович Шевченко є завжди сучасним, а його твори доречними та актуальними. «Заповіт» поета став дороговказом під час Революції Гідності. Його слово і зараз продовжує бути опорою та натхненням у боротьбі українського народу із московським агресором.

Тому школярі 1-9 класів вшанували Великого Кобзаря, його огненне слово, що будить приспану волю, руйнує духовні кайдани і пророчо звучить крізь століття. Із великим захопленням присутні переглядали відео про життя та творчість геніального поета, а саме: «Мені однаково», «В казематі», «Іду до Тараса». Учні декламували вірші Т.Г.Шевченка і про нього, інсценізували сценки про дитячі та юнацькі роки Тараса. Милозвучно лунали невмирущі пісні на слова Великого Кобзаря.

У концертній програмі брали участь і вчителі. Так роль матері малого Тарасика артистично виконала бібліотекар школи Бождан Ірина Володимирівна, а уривок із поеми «Катерина» майстерно прочитала вчитель інформатики Подобінська Світлана Остапівна.

Щиро дякую музичному керівнику Щирбі Оксані Богданівні, класним керівникам 1-9 класів, які допомогли у проведенні фестивалю і цим висловили свою шану Великому Кобзареві.

Учитель української мови та літератури

Токарчик Надія Михайлівна

 

10. 03. 2020 р.

В гостях у квітів

 

Нарешті після зимового сну все прокинулося, ожило, розквітло. Але яка квітка найкрасивіша?! На це питання шукали відповідь учні 2 класу Мишлятицького НВК під час засідання клубу допитливих. Вони допомагали маленькому Джмеликові знайти ту найкрасивішу квітку, про яку можна зняти фільм. Дітки разом з Джмеликом потрапили на квітковий бал. Джмелик брав інтерв'ю у підсніжників, нарцисів, тюльпанів, братиків, первоцвітів, фіалок і незабудок. Квіти розповідали про себе багато цікавого. А який бал без танців? Тому квіточки кружляли у таночку. Джмелик зрозумів, що всі квіти — зірки, неповторні і чудові, і про кожну з них можна знімати фільм.
А ще учні декламували віршики про весняні квіти. Дуже приємно, що серед них є авторські. Малювали весняні квіти, розв'язували про них задачі, брали участь у вікторині. А під кінець своїми руками створили квіткові сувеніри.
Так насичено, плідно, цікаво 05. 03. 2020р.пройшов інтегрований день у 2 класі на тему «Найкраща квітка. Інтерв'ю у весняних квітів» під час методичного тижня « Від креативної особистості вчителя – до креативної особистості учня» . У невимушеній, цікавій атмосфері школярі багато дізналися про особливості весняних квітів України, про необхідність оберігати первоцвіти. Дослідницькі питання дали змогу пофантазувати та поглибити знання. Діти розмірковували, розвивали зв'язне та діалогічне мовлення. А електронні додатки та інтерактивні завдання допомогли закріпити матеріал. Величезна подяка творчому колективові дитячого журналу «Джміль» за цікавий матеріал, чудові додатки.

Вчитель 2 класу

Зінько Світлана Михайлівна

 

06.03.2020 р.

Урок народознавства "Рідне слово - диво калинове"


"Рідна мова дорога людині, як саме життя", - говорить народна мудрість. І це так. Адже без мови не може існувати народ та його культура. Підкреслюючи значення слова в людському житті, народна мудрість ставить його поряд з хлібом.
В рамках методичного тижня « Від креативної особистості вчителя – до креативної особистості учня» вчитель 3 класу Мишлятицького НВК Сціра Т. М. провела урок народознавства "Рідне слово - диво калинове".
Учні початкових класів добирали синоніми, пестливі форми до власних імен, паліндроми, спільнокореневі слова до слова МОВА. Працюючи у групах, школярі складали прислів'я про рідну мову.
А родзинкою уроку було створення картини із відбитків дитячих долонь під супровід пісні "Я малюю".
Багата і чудова українська мова. Вона, мов кринична вода, яку черпаєш, а її немає ні кінця, ні краю.

 

Вчитель 3 класу

Сціра Тетяна Михайлівна

05.03.2020 р.

У пошуках Незнайка

 

       Оволодіння рідною мовою неможливе без засвоєння грамоти.  Заняття з грамоти слід будувати так, щоб діти включались в активну пізнавальну діяльність, самостійно розв’язували поставлені перед ними завдання. Для цього найкраще  використовувати проблемні ситуації з розв’язанням мовних логічних задач, дидактичні вправи та ігри.

         У дошкільній групі вихователем Осідач Зеновією Дмитрівною проведено заняття з грамоти «У пошуках Незнайка». Діти дізналися, що Незнайко заблукав і потрапив до баби Яги.    Йому вдалося написати дітям записку, у якій розказав про свою ситуацію. Зла баба Яга приготувала завдання, а сам він не може впоратися. Дошкільнята допомагали Незнайку вирішити  ці вправи, граючи в дидактичні ігри « Склади речення», « Хто я , « Знайди свій будиночок» . Вони складали речення за малюнками, виконували звуковий аналіз слів різної структури, відповідали «хто»  чи   « що»  означає слово. Захоплено і швидко відповідали   під час гри « Так  чи  Ні». Цікавою була гра-вікторина « Я  рослина,  я тварина,  я предмет». Ігрова форма організації освітнього процесу створює умови, за яких дитина отримує задоволення від розв'язання ігрових інтелектуальних завдань, сприяє розвитку у дітей бажання навчатись.
 

 
Вихователь ДНЗ

Осідач Зеновія Дмитрівна

03.03.2020 р.

Мово моя, ти пречиста і славна, трепетна, наче ранкова роса

 

 

 

        Мистецьке свято « Мово моя, ти пречиста і славна, трепетна, наче ранкова роса» проведено у Мишлятицькому НВК.  Вчитель української мови та літератури Ящишин Олександра Василівна запросила глядачів у затишну світлицю поетичного слова, щоб поринути у безмежний простір української мови, насолодитися її милозвучністю, захопитися красою, влучністю і багатством відтінків лексичного словника, відчути себе частинкою великого народу України.

     Захоплювали інсценізація, зворушлива поезія, а також флешмоб «Не здолати Україну!» (бібліотекар Бождан Ірина Володимирівна). Поглибити знання з української мови допомогла  відеопрезентація «15 фактів про українську мову». Вчитель музики Щирба Оксана Богданівна підібрала пісні, що прозвучали у виконанні  учнів 5 класу.

        Учасники виховного заходу  змогли передати щиру любов до своєї землі,  українського народу, рідної мови. Хай не зміліє ріка нашої мови, а рідне слово засяє у всій красі і довершеності!

Вчитель української мови

Ящишин Олександра Василівна,

25.02.2020р.

Білі Ангели в небесах…

 

 

    На шляху до незалежності український народ завжди приносив у жертву своїх найкращих синів і дочок. У цьому довгому списку є герої Небесної Сотні. Саме вони зуміли рішуче стати до боротьби зі злом, заплативши за перемогу надвисоку ціну – власне життя. Чи може бути забутою кров героїв, пролита на вулицях Києва?  Можлива лише одна відповідь – ні!
     Підтвердженням цього стало вшанування героїв Небесної Сотні у 
Мишлятицькому НВК  Мостиського району.  Виховний захід зібрав учнів 5-9 класів, а підготували його шестикласники. В урочистій обстановці школярі висловили слова шани людям, які поклали свої голови за наше майбутнє. «Хай пам'ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі», - звучали слова ведучих. Під час заходу учні читали вірші, виконали  проникливі музичні композиції. Присутні запалили свічки пам’яті,  світло  яких стало  даниною тим, хто навічно пішов від нас, хто заради торжества справедливості жертвував собою. Вони повинні вічно  жити в нашій пам’яті!

Забути кров святу не маєм права! –
 Лишила слід безсмертний і терпкий…

 Героям України – Слава! Слава! Слава!!!

 І наша пам’ять – на усі віки!

 

                                                                                                   Педагог-організатор Падяк М.Й.

                                                                                                                            24 лютого 2020 р.

День  Святого Валентина

 

              Головним символом цього свята вважають «валентинку» – невелику листівку у формі серця , що прикрашена трояндочками (можуть бути й інші квіти), ангеликами, голубами. Школярі завжди з нетерпінням чекають 14 лютого , коли отримають «послання» від друга (а той  може скрити своє імꞌя).  Кольорові кульки, побажання у сердечках створили атмосферу радості й тепла у цей день. Різноманітні конкурси, веселі забави, поезія відомих авторів, мелодійні пісні – все це гармонійно поєднувалося у розважальній програмі, яку організовано лідером учнівського самоврядування Дарнобит Валентиною. Голова учнівського самоврядування зуміла згуртувати дітей, розподілити доручення, проводити  репетиції. Дев′ятикласникам дуже сподобалося бути організаторами і ведучими свята. Яскраві враження і піднесений настрій були у присутніх на святі. А  переможцями цікавих конкурсів найбільше серед шестикласників

 

                                                                               Педагоги-організатори

  Ящишин О. В. та Падяк М. Й.,

                                                                                                                  14.02.2020р.

Історичний лекторій"Ніколи Україні не забути цих юних душ нескорений політ!"

 

         Назавжди залишаться у пам’яті нашого народу юнаки, які полягли у бою  під Крутами, що стали символом боротьби за незалежність своєї держави.

        Історичний лекторій "Ніколи Україні не забути цих юних душ нескорений політ!" проведено у Мишлятицькому НВК. Учні 7-9 класів уважно слухали вчителя історії Сливаря Михайла Миколайовича, який аналізував  події 1918 року, що стали символом патріотизму і жертовності. Дев’ятикласни Дарнобит Валентина, Миляник Юрій, Бочуляк Лілія цитували відомих істориків та політологів, які висловлювали свої міркування щодо  політичної ситуації, а також значення бою на станції  Крути.

           Педагог-організатор Ящишин Олександра Василівна  запросила  присутніх  переглянути відеофільми «Крути» та «Бій під Крутами».

           Передчасно зів’ялий цвіт, юні романтики… Вони  без вагань віддали молоде життя в ім’я волі свого народу. Хай залишаться в пам’яті нашого народу прикладом  нескореності та любові до України.

Педагог-організатор

 Ящишин Олександра Василівна,

28.01.2020р.

Відзначення Дня Соборності.

 

 

 

   День 22 січня 1919 року увійшов до національного календаря як велике державне свято . Приємно, що історія України і нашого народу не забувається , а передається з покоління в покоління.

   Сьогодні у Мишлятицькому НВК звертаємо свій погляд у історію виникнення свята Соборності України, знайомимось з цікавими фактами про Україну, з її визначними діячами. Під загальним гаслом «З Україною в серці» з учнями 1-4 класів проведено бесіди: «Україна- це ми!», «Наша країна єдина і соборна». Із літературної виставки в бібліотеці школи «Слава Україні, незалежній, соборній державі» діти могли дізнатися про історичні факти та переглянути літературу про становлення єдиної держави України. Свою любов до рідної країни показали учні 5-7 класів, створивши колаж  «Україна – єдина країна». З учнями 8-9 класів вчитель історії Сливар М.М. провів   історичну годину  «Україна була, є і буде», яка завершилась флешмобом «Соборність». Далі хвилиною мовчання учні та вчителі школи вшанували людей, що в різні роки поклали життя за незалежність України.

   Всі заходи були спрямовані на те, щоб ще раз переконатися: в якому б куточку країни ми не проживали, якою б мовою не розмовляли - наші серця об’єднані любов`ю до України. Тільки тоді, коли ми єдині – ми можемо протистояти будь-якому ворогові: внутрішньому чи зовнішньому.

 

 

Педагог- організатор 

Падяк М.Й. 

27 січня 2020 р.

 

 

Герої нації: Вячеслав Чорновіл

         Людина є лише гостем на цьому світі. Вона приходить і відходить. Залишається тільки пам’ять. Та найважче змиритися з тим, коли не стає таких, як   В’ячеслав Максимович Чорновіл – завжди усміхнений, позитивний, енергійний, щирий, з іскрами в очах, з вірою в Україну.  Маючи непересічні здібності, В’ячеслав Чорновіл міг побудувати кар’єру, стати успішним науковцем, але він обрав інший шлях: шлях мученика і борця за волю. Фактично він став початком відродження українства у другій половині ХХ століття.  Нещодавно у Мишлятицькому НВК Мостиського району проведено бібліотечну годину «Герої нації: Вячеслав Чорновіл», яку розпочали виконанням Гімну України. Учні 9 класу Вінярські Олена та Юлія, Дарнобит Валентина та Бочуляк Лілія  розповіли про нелегкий життєвий шлях політика. Миляник Юрій та Городецький Ігор зазначили, що  цей герой нації, борець за справедливість не зрадив своїй мрії, яка було для нього справою життя.

          Директор НВК Сливар Михайло Миколайович підсумував:" В'ячеслав Максимович Чорновіл – це уособлення незламного духу. Він жив тим, у що вірив. І дай нам, Боже, навчитися цьому у нього. Жити тими високими ідеалами, тою високою метою, до якої варто іти, Це приклад для молодих людей». Справді, саме в молодості формуються справжні високі ідеали. І хай  світла пам’ять про цього Великого Українця завжди живе в наших серцях.

Господи! Благослови на віру!
 Силу дай на прощу і на злет!

 Та не клич синів найкращих в
ирій,
 Доки Україні нашій зле…

 

Бібліотекар Бождан Ірина Володимирівна 

Зимова казка

Наш народ у році має свят багато.
Та ніяке не замінить дітям одне свято.
Коли зимонька надходить, земля замерзає,
До діточок іде в гості СВЯТО МИКОЛАЯ!!!
Сьогодні довгоочікуваний день зустрічі з мріями та подарунками. Це свято дитинства, на яке щорічно чекають всі – і дорослі, і діти. Із приходом Святого Миколая кожен із нас сподівається на маленьке диво, здійснення найзаповітніших мрій і неочікуваних сюрпризів. Разом з Миколаєм до Мишлятицького НВК завітала зимова казка. Головними героями були учні 2 , 3 і 6 класів. Щира подяка нашим маленьким артистам за чудовий виступ!!! Ви великі молодці!!!Ви - НАЙКРАЩІ!!! Особлива подяка Строгуш Оксані Богданівні за чудове музичне оформлення свята і батькам 2 класу за гарно оформлений зал. І, звичайно, величезне спасибі нашому Святому Миколаєві за свято, за подарунки!!! Нехай Святий Миколай додасть всім віри в казку, в святе і прекрасне!!!Нехай у всіх дім буде теплий, рідні здорові, а серця щасливі!!!

Вчитель 2 класу

Зінько Світлана Михайлівна

19.12.2019р.

Майстер-клас від Олени Павлючок

 

В переддень великого свята на базі Мишлятицького НВК відбулося засідання методичного об'єднання вчителів 2 класу Крукеницького ЛОО. Створити святковий настрій нам допомогла Олена Павлючок, мама учня 2 класу Дмитрика Павлючка. Вона провела майстер — клас з розпису глазур'ю медово — імбирних пряників. Приготовані з особливого тіста, ці пряники — головні герої європейських різдвяних ярмарків. Щоб скуштувати цю красу, не обов'язково їхати в Європу — ці смачні фігурки приготувала нам пряникова Фея (і не тільки пряникова) Оленка Павлючок. Вона розповіла про особливості приготування чудового десерту, поділилася рецептом. А родзинка процесу — розпис пряників глазур'ю. Ми з задоволенням перетворилися на художників. Щира подяка Оленочці Павлючок за чудові різдвяні сувеніри, за позитив, гарно проведений час. Вчителі 2 класу цілий рік були дуже чемними. Тому до них завітав Святий Миколай, подякував за нелегку працю, побажав здоров'я міцного, радості багато, миру і добра.

Вчитель 2 класу

Зінько Світлана Михайлівна

 

19.12.2019 р.

Виховуємо правову культуру - формуємо правосвідомість

 

   Зараз особливо актуальним є питання  зміцнення громадянської позиції та виховання високої правової культури громадян. Людство вступило у третє тисячоліття, з надією дивлячись на молоде покоління, яке має здійснювати демократичні перетворення та будувати правову демократичну державу. Йдеться про  правову культуру підростаючого покоління.

   У рамках Всеукраїнського тижня права у Мишлятицькому НВК Мостиського району  з учнями 1 – 4 класів класними керівниками проведено години правової грамоти з елементами гри «Права дитини в малюнках». Над створенням  інформаційного колажу «Світ без насильства» зі школярами 5-7 класів працювала соціальний педагог  Подобінська С.О.  Між учнями 7 - 8 класів практичним психологом Вітик О.М. проведено гру «Правова еврика», в ході якої школярі переглянули соціальний відеоролик «Підліткова злочинність та її наслідки».

   Завершився Тиждень права  правознавчим турніром «Я маю право і знаю обов’язки», який провів з дев’ятикласниками вчитель правознавства Сливар М.М. Команди  «Право» і «Обов’язок»  пройшли наступні етапи випробувань: « Відгадай право за підказкою», « Ми – законодавці», конкурс капітанів, «Казкова правознавча вікторина» та «Судовий процес». Журі визнало перемогу за командою «Обов’язок».

    Пам’ятаймо: права надаються, а обов'язки виконуються. Права кожного закінчуються там , де починаються права іншої людини. Прагнучи відстояти свої права, не порушуймо права інших!
 

 
                                                                                                   Педагог-організатор Падяк М.Й.

16 грудня 2019р.

 

Ліквідаторам Чорнобильської катастрофи присвячується…

 

 

      Ті, хто з перших хвилин катастрофи стали на боротьбу з ядерною стихією,  – справжні герої. Про цих безстрашних людей школярі Мишлятицького НВК переглянули документальний фільм, у якому переконливо доведено, що  ліквідатори врятували не тільки Україну, а й усю Європу. Лише завдяки їх самопожертві, а багато з них заплатили за це власним життям і здоров’ям, вдалося локалізувати аварію та відвернути світ від загибелі. Відеоролики «Чорнобиль» та «Як сталася ядерна катастрофа» доповнили  вражаючу картину страшних фактів і наслідків цієї біди. 

          Ліквідатори Чорнобильської аварії – це яскравий приклад самопожертви та повної самовіддачі. Для багатьох ліквідаторів це був останній подвиг, який є прикладом мужності для молодого покоління.

 

                                                                                                    Педагог-організатор Ящишин Олександра Василівна;

13.12.2019р.

100 днів у школі

 

 

  У Мишлятицькому НВК  зібралася вся шкільна родина, щоб разом із першокласниками та їх вчителем Мороз Любов’ю Едвардівною весело відсвяткувати дату – 100 днів у школі. Це незабутні перші 100 днів нового, важкого, напруженого шкільного життя.

Діти емоційно розповідали  про те, що вже знають, вміють, чого хочуть навчитися. Разом з батьками  пригадували, як все починалося. Адже той

день, коли дитина вперше відкриває двері у широкий світ науки, потрапляє у нову незнану їй доти Країну Знань – це дуже важливий етап  у житті кожного школяра.

Вчитель 1 класу

Мороз Любов Едвардівна

 

13.12.2019 р.

Зимова казка у 2 класі

Наша ялиночка на адвент календарику стає гарніша з кожним днем. Багато завдань виконано. Ми згадували цікаві історії року, який минає, дізнавалися й розповідали про традиції святкування Нового року та Різдва в родині та інших країнах, робили новорічний колаж. А сьогодні ми вирізали новорічні прикраси. Зимова казка продовжується...☃️☃️☃️🎄❄️

В

Свято Першої Коляди

 

 

Ось і підкрадається до нас непомітними кроками завершення 2019 року. Прихід грудня асоціюється із замерзлим груддям,оголеними деревами,першим снігом. А ще грудень дарує нам багато свят, які супроводжуються різними звичаями та традиціями. Сьогодні ми відзначали свято Введення в храм Пресвятої Богородиці та свято Першої Коляди. Учні, вчителі та працівники Мишлятицького НВК зібралися біля фігурки Матері Божої, щоб спільною молитвою возвеличити ім"я Пренепорочної Діви Марії. Учні 7 класу Пізняк Андрій та Семко Василь підготували цікаву розповідь про історію виникнення свята, його звичаї та традиції. А слова милозвучної та дзвінкої колядки нагадали всім про наближення радісного свята Різдва Христового. Тож вітаю всіх із святом,зичу Вам добра багато та дзвінкої коляди, що руйнує зла мости. Щастя, добра та довгоочікуваного миру нам усім!!!

Вчитель ОХЕ

 

Грицалик Оксана Іванівна

09.12.2019 р.

Подій тих в пам’яті не стерти…

 

День Революції гідності відзначають 21 листопада. Учні, батьки та педагоги       Мишлятицького НВК Мостиського району зібралися в цей день, щоб у глибокій скорботі схилити голови перед пам’яттю Героїв Небесної Сотні, які боролися за честь, правду і гідність та віддали своє життя за Україну. Про події, що розгорталися у листопаді 2013року, розповідали учасники виховного заходу «Подій тих в пам’яті не стерти… », який підготували педагоги-організатори Ящишин Олександра Василівна та Падяк Марія Йосифівна, бібліотекар Бождан Ірина Володимирівна, а вчитель музики Строгуш Оксана Богданівна добирала музичні твори, що надавали заходу напруженого і тривожного змісту. Настрій майданівців, які вийшли з прапорами ЄС, висловлюючи обурення рішенням Кабміну зупинити євроінтеграцію, передавали учні 9 класу . Діти говорили від імені очевидців. Того ж вечора, за їх словами, народилося гасло: "Україна – це Європа!". Звучали пісні у виконанні учнів 5 класу, а також педагогів. Даньо Діана вразила присутніх піснею «Дай, Боже, сили…» . Відео «Щоб завжди пам’ятати : 60 вражаючих фото з Майдану» змусило ще раз переосмислити і пережити ці тривожні дні і ночі. Емоційно читали поезію п’ятикласники. Особливі почуття наповнювали серце, коли діти складали слова молитви за мир. Виховний захід продовжив флешмоб «Хай бережуть тебе ангели з неба» у виконанні Побережної Тетяни (5 клас), Пізняка Андрія та Семка Василя (7 клас), Даньо Діани (8 клас) і вчителя християнської етики Грицалик Оксани Іванівни. Хвилиною мовчання вшанували вічну пам'ять тих, хто віддав своє життя, відстоюючи ідеали миру, добра, справедливості.

 Педагоги-організатори Ящишин Олександра Василівна,

Падяк Марія Йосифівна

22.11.2019р.

Урок-квест «Тест Білборда та кохання в інтернеті»

 

  У день святкування Європейського дня захисту дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації у Мишлятицькому НВК був проведений урок-квест з учнями 8-9 класів на тему: «Тест Білборда та кохання в інтернеті». Урок-квест, який   підготували практичний психолог Вітик О.М. та соціальний педагог Подобінська С.О., проводився з метою захисту дітей від ризиків в інтернеті та ознайомлення із особливостями і  механізмами роботи подібних злочинів.

  Учні із цікавістю виконували завдання квесту, шукали підказки для наступних кроків та брали активну участь в обговоренні поставлених завдань. На завершення переглянули відео про ризики, які можуть виникнути при спілкуванні в інтернеті. Також разом склали перелік заходів, які необхідно вжити у  випадку підозри онлайнгрумінгу чи сексторшину.

 

18.11.2019р. 

   Практичний психолог Вітик О.М.

та соціальний педагог Подобінська С.О.

"Убогий Ісусе, люблю Тебе"

Мучеником за віру його оголосила церква. Він сам керувався у житті словами:«Убогий Ісусе, люблю Тебе». Це Блаженний отець Владислав Блондзінський, який народився у селі Мишлятичі Мостиського району . Сьогодні учні початкових класів Мишлятицького НВК відвідали капличку цього Блаженного Чоловіка. Вчитель християнської етики Грицалик О. І. цікаво розповіла дітям про життєвий шлях о. Владислава. Діти щиро помолилися за здоров'я своїх рідних ,за мир і спокій в Україні. Ми горді, що на території нашого села народилася і жила така Свята Людина.

Вчитель християнської етики

Грицалик Оксана Іванівна

19.10.2019 р.

Розважально-альтернативний квест

 

У рамках тижня рідної мови в Мишлятицькому НВК була проведена спортивно-розважальна, інтелектуально-командна гра-квест, присвячена Дню Української писемності. Змагалися команди учнів 8-9 класів. Школярі, отримавши маршрутні листи, вирушили в цікаву і захоплюючу подорож. Команди змагалися одна з одною за перемогу та головний приз, переходячи від станції до станції. Старшокласники побували на таких станціях: «Словотвір», «Акторська», «Я люблю рідну мову», «Бухгалтер», «Спортивна», «Сніданок», «Історична», «Літературна», «Дишифратор». При виконанні завдань учні були активні та енергійні. У них все вийшло! Наші школярі вміють перемагати. «Такі розважально-альтернативні квести – це не просто гра, а наполеглива праця, яка потребує знасних зусиль, але приносить радість і задоволення, поглиблює знання учнів про історію, культурну спадщину України, повагу до традицій і звичаїв українського народу, виховує почуття патріотизму, любові до рідної мови»,- наголосив у підсумковому слові голова журі – директор НВК Сливар Михайло Миколайович.

Учитель української мови та літератури

 Токарчик Надія Михайлівна,

15.11.2019р.

Країна здоров'я

Сьогодні учні початкових класів Мишлятицького НВК подорожували «Країною здоров'я». Адже здоров'я — це найбільший скарб. Тому кожна людина повинна піклуватися про нього. Метою подорожі було розширення знань учнів про основні симптоми, профілактику та лікування грипу. Медичний працівник Саламаха Ірина Любомирівна в цікавій і доступній формі розповіла про вірус грипу, надала поради, як діяти у складних ситуаціях, як не заразитися від хворого, як лікуватися, якщо захворів, як спілкуватися з хворим на грип, які заходи вживати щодо профілактики. Діти уважно слухали і пообіцяли, що будуть дотримуватися всіх порад, щоб бути здоровими і щасливими.

Вчитель 2 класу 

Зінько Світлана Михайлівна

17.10.2019 р.

Осіння казка

 

Свято «Осіння казка», яке проведено в дошкільній групі «Веселка» Мишлятицького НВК, зібрало всю шкільну родину: вчителів, дітей, батьків, бабусь і дідусів. Вихователь Осідач Зеновія Дмитрівна, музичний керівник Щирба Оксана Богданівна запросили присутніх допомогти малятам відшукати Осінь.

На пошуки золотої, щедрої, багатої і щирої Осені відправились не тільки Білочки, Зайченя, Лисичка, Ведмежа, Їжачок, а й Хмаринка, Дощик і Журавлики. Діти у вишуканих костюмах дуже старались виразно декламувати вірші, весело співали, а також водили хоровод і танцювали. А глядачі не шкодували оплесків. Осінь-художницю було знайдено. Раділи цьому і Полуниця, і Яблука, і Грибочки. Повний кошик подарунків для радості і втіхи принесла щедра Осінь дошкільнятам. А ще разом з діточками виконала «Танок листочків». Щира подяка всім, хто доклав зусиль до такого гарного дійства.

Вихователь дошкільної групи

Осідач Зеновія Дмитрівна;

15.10.2019р.

Зустріч з людиною непростої долі

 

   15 жовтня 2019 року учні та педагоги Мишлятицького НВК Мостиського району відвідали зв’язкову УПА Осідач Павліну Євстахіївну. Щирі слова – вітання та побажання доброго здоров’я, добра та миру  звучали з уст школярів та вчителів. Притискаючи до грудей квіти, Павліна Євстахіївна дякувала присутнім за увагу, пам’ять  та любов.

   1930 року народження, мешканка села Мишлятичі,  Осідач П.Є. у важкі для України дні боролася за її самостійність та незалежність, будучи зв’язковою УПА. У свої 15 років була арештована і вивезена на примусові роботи у Мордовію, де пропрацювала 9 років.

   Любов’ю до України, до людей переповнене її серце і сьогодні. Вона щиро вболіває за долю держави, вдячна родині та Богу за прожиті роки.

                                                                               Педагог-організатор Мишлятицького НВК

                                                                                     Падяк М.Й.

                                                                                                    16.10.2019 р. 

Вклонімося захиснику

 

Виховний захід «Вклонімося захиснику», який присвячений Дню захисника України, школярі Мишлятицького НВК Мостиського району розпочали із привітання воїна АТО, оборонця Луганського аеропорту, односельця Сціленного Миколи Михайловича. Слова щирої подяки перепліталися із поетичними рядками побажань колишньому учню, а тепер нашому захиснику.

Учні із захопленням і вдячністю розповідали про тих, хто береже цілісність Богом даної нам землі, що зветься Україною.

Микола Михайлович привітав команду НВК «Діти України», які вибороли І місце у районних змаганнях «Шляхами героїзму, шляхами звитяг».

Свято продовжив флешмоб «Хай бережуть тебе ангели з неба» у виконанні Побережної Тетяни         (5 клас), Пізняка Андрія та Семка Василя (7 клас), Даньо Діани (8 клас) і вчителя християнської етики Грицалик Оксани Іванівни.

Неповторні враження від зустрічі з учасником війни залишаться надовго в душах учнів і вчителів.

Бажаємо всім захисникам козацької мужності, дідівської гідності, батьківської мудрості, незламної сили волі та віри у власні сили. Мирного неба, благополуччя та процвітання нашій державі.

Педагоги-організатори

 Ящишин Олександра Василівна

та Падяк Марія Йосифівна;

15.10.2019р.

Свято «Шляхами героїзму, шляхами звитяг»

 

     

   10 жовтня 2019 року на стадіоні  Старявської ЗОШ І-ІІ ст. зібралися школярі Гостинцівської, Мишлятицької, Золотковицької, Боляновицької та Старявської шкіл для участі у районному святі «Шляхами героїзму, шляхами звитяг». Дійство було приурочене 77-й річниці з дня створення УПА, вшануванню героїв-захисників України. 
 
   Учнівська молодь мала можливість пройти різноманітні етапи-випробування:  конкурс на краще виконання патріотичної пісні та емблеми з використанням  національної символіки, естафетний біг  у мішках, приготування повстанської страви, бій на колодах і садіння картоплі.

   Школярі гідно пройшли усі випробування. Перше місце здобули учні Мишлятицького НВК, друге – команда Старявської ЗОШ І-ІІ ст., третє – школярі Боляновицької ЗОШ І-ІІ ст.  Завдяки сприянню відділу освіти Мостиської РДА та спонсорів переможці і учасники отримали грамоти та призи.

Вчитель фізичної культури

Бождан Ірина Володимирівна,

педагог-організатор

Падяк Марія Йосифівна

15.10.2019 р.

 

Урок доброти у ДНЗ

 

            Всесвітній день  захисту тварин відзначали у дошкільній групі Мишлятицького навчально-виховного комплексу. Вихователь Осідач Зеновія Дмитрівна разом зі своїми вихованцями долучилися до   «ІІ Всеукраїнського уроку доброти».   

               Враховуючи складну ситуацію, що склалася у сфері поводження з домашніми тваринами та з метою реалізації статті 6 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» благодійна організація «БФ «Щаслива лапа» звернулася з пропозицією проведення Всеукраїнського уроку про гуманне та відповідальне ставлення до тварин. Про доброту і чуйність потрібно говорити вже у дошкільному віці.

             На занятті доброти Зеновія Дмитрівна запропонувала поміркувати  над твором Ельвіни Москалик «Біла мисочка в блакитний горошок», звернула увагу на особливості догляду за котиками  та собачками, умови їх існування. Дошкільнята щиро розповідали про своїх домашніх тварин, про те, як про них піклуються. А ще вчилися, як потрібно поводитись при зустрічі з безпритульними тваринами на вулиці. Дуже прикро, що тварини інколи стають непотрібними. Обговорили також, що робити, якщо загубився улюбленець. Захоплено вдивлялися у малюнки, коли визначали тварин по їх слідах.

            Такі заняття  не тільки розвивають  пізнавальну та творчу активність, уяву, логічне мислення, а й виховують чуйне, милосердне, турботливе  ставлення до тварин. 

                                                                                       

                                                                                      Вихователь дошкільної групи

                                                                                         Осідач Зеновія Дмитрівна;

                                                                                            05.10.2019р.

ДЕНЬ ВЧИТЕЛЯ

 

  Професія педагога – одна  з найбільш складних, але разом з цим, і вдячних. Цього року  святкування Дня вчителя у Мишлятицькому НВК, яке проходило   4 жовтня, було дуже насиченим. У цей день учні вітали своїх вчителів, висловлюючи їм подяку за працю, за знання і турботу.

  Після завершення уроків учні 9 класу під керівництвом класного керівника Вітик О.М. запросили вчителів на виховний захід, присвячений Дню вчителя. Діти співали пісні, приміряли на себе роль педагогів в жартівливих постановках, вітали улюблених вчителів і дарували квіти.

  Також з нагоди  ювілейної дати  - 90 річчя та Дня вчителя педагоги НВК вітали вчителя-пенсіонера Дорош Стефанію Стефанівну. Зустріч пройшла у зворушливій та теплій атмосфері. Було дуже приємно згадати шкільні роки, адже для одних Стефа Стефанівна була колегою по роботі, а для інших – вчителем і наставником.

07.10.2019р.  

Кл.кер. 9 класу Вітик О.М.

ДЕНЬ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ

 

 

               Участь школярів в учнівському самоврядуванні – важливий шлях і умова залучення шкільної молоді до перетворень, що відбуваються у нашому суспільстві. Школа – це модель майбутнього суспільства. Учні потребують практичних навичок управлінської діяльності.  Саме педагоги ці навички  допомагають здобути.

              Дня самоврядування з нетерпінням  чекали девятикласники. Лідер шкільного самоврядування Мишлятицького НВК  Дарнобит Валентина запропонувала провести такий захід, щоб дати можливість учням відчути себе в ролі вчителя. Разом з педагогами-організаторами Падяк Марією Йосифівною та Ящишин Олександрою Василівною було обговорено розклад уроків, форми та методи їх проведення.

            Для того, щоб уроки проходили у звичному режимі, потрібна була ретельна підготовка. Учні ознайомилися із навчальним матеріалом, при допомозі наставників склали конспекти уроків. Дуже хвилювалися,  адже це відповідальний день для «нових учителів». Заступник директора Строган Людмила Іванівна привітала дев’ятикласників, побажала дітям успішної реалізації своїх планів, набуття нового позитивного досвіду.

         Назавжди запам’ятається такий досвід, бо це незабутні враження для школярів і педагогів.

Педагоги-організатори 

 Ящишин Олександра Василівна

та Падяк Марія Йосифівна

03.10.2019 р.

Обережно! Діти на дорозі!

 

З метою активізації роботи з попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму, привернення уваги громадськості до проблем гарантування безпеки руху неповнолітніх у Мишлятицькому НВК Мостиського району проходив місячник безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі»  з 02.09  по 30.09.2019 р. Місячник проходив згідно запланованих заходів. Класними керівниками 1 – 9 класів проведено повторення  знань з безпеки дорожнього руху у формі бесід, вікторин, конкурсів, творчих робіт, заочних подорожей, інсценізацій рольових і сюжетних ігор, складанні віршів, написанні диктантів. Акцентовано увагу учнів на правилах руху пішоходів, безпечного руху учнів до навчального комплексу і додому. Проведено  Єдині уроки з правил дорожнього руху в усіх класах. У шкільній бібліотеці оформлено  тематичну виставку «Дорога та діти». В рамках місячника проведено  Всеукраїнський профілактичний захід «Урок» з метою виявлення  дітей шкільного віку, які не приступили до навчання. 

Змістовно та цікаво із учнями 7 та 8 класів вчитель основ здоров’я Сціра А.В. провів практичне заняття «Безпечна їзда велосипедом».    Із великим задоволенням учні початкових класів малювали «Безпечний маршрут «Дім – школа», учні 9 класу (кл. кер. Вітик) склали та співали приспівки про дорожній рух. Класні керівники  5 та 6 класів провели змагання – КВК «Я – пішохід!».  Як підсумок  - проведено шкільну лінійку, визначено кращих учнів - знавців Правил дорожнього руху та нагороджено грамотами.

Заступник директора

Строган Людмила Іванівна

01.10.2019 р.

Осінь у гості завітала…

 

Вже у природі чари осінні — В золоті листячко. Скрізь натяглися струни чарівні — Бабине літечко. Летять павутинки бабиного літа, сміється осіннє сонечко, небо манить увись.. Природа справляє казковий осінній бал, чарує і захоплює нас дивними кольорами. Яких тільки відтінків немає в осінньому садку! Класний керівник Ящишин Олександра Василівна разом з учнями 5 класу запросили на осіннє свято, щоб поринути в ніжний сум цієї пори, зачаруватись її красою та безмежною щедрістю. На загальношкільний захід композиції готували і старші, і молодші школярі, яким допомогли батьки та вчителі. Фрукти, овочі, квіти – все вражало палітрою кольорів. Календарик-нагадайлик (Врубель Олександр) покликав у гості Осінь (Вінярська Вероніка), яка прийшла разом з братами-місяцями (Даньо Олег, Пізняк Ярослав, Стецькович Роман). Виконані пісні та поетичні рядки знайшли відгук у кожній душі, бо, справді, осінні пейзажі - неповторне диво природи.

І стільки чарів в осені, і рими,

І стільки звуків, шелестів в ній є,

Що в кожне серце проника незримо

І збайдужіти людям не дає.

Класний керівник 5 класу

 Ящишин Олександра Василівна;

27. 09.2019р.

 

Країна дитячих мрій

   Урочистий  захід  «Країна дитячих мрій», присвячений  святкуванню Дня знань, пройшов у стінах Мишлятицького НВК Мостиського району. Вже другий рік наші першокласники йдуть до Нової української школи – безмежної  Країни дитячих мрій , доброти, сміху, радості, безтурботного щастя  із веселими пригодами .

   Дошкільнята,  малюки-першокласники та вся шкільна родина приймають щирі вітання від дирекції НВК та гостей свята, а незабутній «перший дзвіночок» запрошує присутніх на традиційний святковий  урок.
  Рушаймо разом у край цікавих наук і невичерпних знань.

  Навчальний  2019/2020 рік  розпочато!

 

Педагог-організатор  Падяк М. Й.

 

02. 09. 2019р.