Дії батьків під час повітряної тривоги

                                                          Памятка

щодо забезпечення санітарно-гігієнічного та технічного стану Мишлятицького НВК з метою профілактики та недопущення виникнення спалахів гострих кишкових інфекцій ( ГКІ):

 

 

  1. Використовувати для пиття тільки добре прокип’ячену воду.
  2. Для харчування використовуються тільки продукти гарантованої якості.
  3. При приготуванні їжі обов’язково застосовується термообробка (варіння, смаження, запікання).
  4. Овочі та фрукти ретельно миються кипяченою  водою потім обдавати окропом.
  5. Учням та дошкільникам вживати тільки свіжо приготовлену їжу.
  6. Ретельно мити руки перед вживанням і приготуванням їжі, після відвідування  місць загального користування.
  7. Дотримуватися особистої гігієни та слідкувати, щоб їх дотримувалися усі діти.
  8. У разі підозри щодо розвитку ознак інфекційних захворювань терміново звертатися за медичною допомогою до амбулаторії села Золотковичі.
  9. Усім класним керівникам 1 – 9 класів та вихователю дошкільної групи провести інструктажі щодо попередження виникнення кишкових інфекційних захворювань та дотримання правил особистої гігієни учнями.
  10. Вода у колодязі продезінфіковується за допомогою хлоровмісних препаратів з подальшим лабораторним контролем безпечності та якості питної води.
  11. Проводиться дератизація місць можливого скупчення гризунів.
  12. Не допускаються особи з розладами шлунково-кишкового тракту до роботи з харчовими продуктами.

 

 

 

ШАНОВНІ БАТЬКИ!
З 12.03. по 03.04.2020 року припиняється навчання у всіх  навчальних закладах та обмежується проведення всіх масових заходів.

Карантин в Україні

Безпека в Інтернеті

Download
Безпека в Інтернеті для батьків.pdf
Adobe Acrobat Document 472.1 KB

Права і обов'язки батьків

 

Сімейний кодекс України

(вступив у силу з 01 січня 2004 року)

Стаття 141.

Рівність прав та обов'язків батьків щодо дитини

1. Мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою.

2. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дитини.

Стаття 152.

Забезпечення права дитини на належне батьківське виховання

1. Право дитини на належне батьківське виховання забепечується системою державного контролю, що встановлена законом.

2. Дитина має право противитися неналежному виконанню батьками своїх обов'язків щодо неї.

3. Дитина має право звернутися за захистом своїх прав та інтересів до органу опіки та піклування, інших органів державної влади, органів місцевого самоврядування та громадських організацій.

4. Дитина має право звернутися за захистом своїх прав та інтересів безпосередньо до суду, якщо вона досягла чотирнадцяти років.

Стаття 155.

Здійснення батьківських прав та виконання батьківських обов'язків

1. Здійснення батьками своїх прав та виконання обов'язків може ґрунтуватися на повазі до прав дитини та її людської гідності.

2. Батьківські права не можуть здійснюватися всупереч інтересам дитини.

3. Відмова батьків від дитини є неправозгідною, суперечить моральним засадам суспільства.

4. Ухилення батьків від виконання батьківських обов'язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.

Пам´ятка для батьків

Шановні батьки! Пам’ятайте, що ваша сім´я – найперша і найважливіша ланка виховання, оскільки саме в ній закладається духовне ядро особистості, основи її моралі, народжуються і поглиблюються любов до батьків, сім´ї, роду, народу, до усього живого, повага до рідної мови, історії, культури.

Взірцем гуманних якостей маєте бути насамперед ви самі, характер взаємин у вашій сім´ї.

Отож:

• Шануйте одне одного, будьте чуйними, уникайте сварок і образ.

• Показуйте дітям приклад доброзичливого ставлення до інших членів сім´ї, сусідів, співробітників, а також до незнайомих людей, що потребують допомоги.

Пам’ятайте: діти копіюють дії дорослих і насамперед батьків!

• Стежте, щоб ваші слова не розходилися з вашими справами. Молодший підліток дуже спостережливий і допитливий, і навіть невеличка фальшива нотка у сімейному оркестрі може спровокувати недовіру вашої дитини.

Батькові слід узгоджувати свої дії стосовно дитини з діями її матері, матері – із діями батька. Пам’ятайте: «Якщо батько каже «так», а мати – «сяк» - росте дитина як будяк!»

• Будьте моральним зразком для своєї дитини. Ваші син або дочка – уже підлітки, і їм властиве критичне ставлення до ваших якостей. Тому не тупцюйте на місці, «зростайте» разом із вашими дітьми, щоб вони відчували гордість за батьків, бажання бути схожими на вас.

Пам’ятайте: успіх виховання залежить від мудрого поєднання любові до дитини з вимогливістю до неї.

• Шануйте дитину, її гідність і почуття. Вмійте поставити себе на її місце, цікавтеся її успіхами і невдачами.

Пам’ятайте: тільки з повагою до юної особистості можемо навчити її шанувати інших.

• Вправляйтеся зі своїми дітьми в гуманних учинках. Організовуйте їхнє життя так, щоб вони на ділі могли піклуватися про тих, хто цього потребує (молодший брат або сестра, старенькі бабуся або дідусь, хворі в сім´ї) і допомагати старшим (правильний розподіл домашніх обов’язків), щоб вони були готові допомогти своїм друзям, щоб завжди були чемними.

• Пам’ятайте, що, виховуючи дітей, ви виконуєте не тільки батьківський, а й громадський обов’язок.

Школа – ваш вірний союзник і помічник. Звертайтеся до педагогів, вони завжди відгукнуться на ваші прохання і допоможуть у вихованні дитини

Симптоми та небезпека кору

За даними Міністерства охорони здоров'я, випадки захворювання на кір зафіксовані вже у 15 областях, найбільше випадків в Івано-Франківській області.

Про це під час брифінгу щодо спалаху кору в Україні розповіла заступник міністра охорони здоров'я України з питань європейської інтеграції Оксана Сивак, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Захворювання на кір за шість місяців цього року зареєстровано в 15 регіонах. Найбільше випадків в Івано-Франківській області - 392 випадки, з яких 298 діти. Зафіксовано дві вагітні жінки, які захворіли на кір, в однієї з них підтверджено лабораторно", - сказала Сивак.

За її словами, встановлено, що 76 осіб, 20% від захворілих, отримали одне щеплення, а щеплень має бути два - в 12 місяців і в 6 років. "Тобто люди, які отримали два щеплення мають захист 99%. Тобто гарантія того, що зі ста людей захворіє максимум одна - це показник ефективності вакцинації від кору", - наголосила вона. 

Заступник міністра зауважила, що 86 осіб, які захворіли у Івано-Франківській області не були щеплені і у 182 осіб відсутні дані про щеплення.

"Якщо ви думаєте, що в деяких країнах люди не хворіють на кір, то вони просто вакциновані. І рівень вакцинації має бути 95%, як найменше", - наголосила вона і закликала медіа сконцентрувати увагу на позитивному іміджі вакцинації. 

Симптоми:

Зазвичай на кір хворіють один раз. Повторні випадки трапляються вкрай рідко. «Заразитися може будь-яка людина, що не має імунітету. Симптоми кору: висока температура, нежить, кашель, висип, іноді блювання й пронос. Часто ускладнюється пневмонією та може викликати ураження головного мозку», — повідомляє МОЗ.

Вірус кору послаблює імунітет і знижує здатність організму боротися з іншими хворобами. Від моменту зараження до захворювання минає від 7 до 21 дня. Це прихований період хвороби.

У період захворювання починається висока температура, сильний головний біль, нежить, відсутність апетиту й слабкість. Потім — нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, інколи гнійні виділення). Рожеві крапкові висипання з’являються на другий-третій день. На слизовій оболонці ясен, щік та губ — білуваті цятки. Їх можна побачити ще до появи висипу на тілі.

На 4-5 день хвороби на шкірі голови, обличчі, за вухами з’являється висип, пізніше розповсюджується на тіло, руки й ноги. Зазвичай виглядає як дрібні рожево-червоні цятки і пухирці, що поступово перетворюються на більші плями. У цей період стан хворого може погіршуватися. Висип зникає у зворотньому з появою порядку. Відтак стан хворого починає покращуватися.