Рідна мова – то серце народу

 

 

 

        «Рідна мова – то серце народу». Під такою назвою у гімназії с. Мишлятичі проведено пісенно-поетичну годину, присвячену Міжнародному дню рідної мови. Учні 7 класу разом з класним керівником, вчителем української мови та літератури Ящишин Олександрою Василівною, запросили глядачів у затишну світлицю пісенно-поетичного слова, щоб поринути у безмежний простір української мови, насолодитися її милозвучністю, захопитися красою, влучністю і багатством відтінків лексичного словника, відчути себе частинкою великого народу України.

        Захоплювали чудові мелодії, веселі інсценівки, зворушлива поезія, творчі конкурси, а також  сучасні пісні, які класному керівнику допомогла підібрати  вчитель музичного мистецтва  Щирба Оксана Богданівна. Поглибити знання з української мови допомогли  відеопрезентація «15 фактів про українську мову» та  уроки української мови Олександра Авраменка .

        Учасники виховного заходу  змогли передати щиру любов до своєї землі,  українського народу, рідної мови. Хай не зміліє ріка нашої мови, а рідне слово засяє у всій красі і довершеності!

Вчитель української мови

Ящишин Олександра Василівна,

 

22.02.2022р.

Небесна Сотня. Хронологія відчуттів…

 

 

    На шляху до незалежності український народ завжди приносив у жертву своїх найкращих синів і дочок. Останніми у цьому довгому списку стали герої Небесної Сотні. Саме вони зуміли рішуче стати до боротьби зі злом, заплативши за перемогу надвисоку ціну – власне життя. Чи може бути забутою кров героїв, пролита на вулицях Києва? Можлива лише одна відповідь – ні!
     Підтвердженням цього стало вшанування героїв Неб
есної Сотні у гімназії с. Мишлятичі  Яворівського району.  Виховний захід зібрав учнів 5-9 класів, а підготували його восьмикласники. Школярі відтворили хронологію подій в Україні з листопада 2013 по лютий 2014 року. В урочистій обстановці висловили слова шани людям, які поклали свої голови за наше майбутнє. «Хай пам'ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі», - звучали слова ведучих. Під час заходу учні читали вірші, виконали  проникливі музичні композиції. Присутні запалили свічки пам’яті,  світло  яких стало  даниною тим, хто навічно пішов від нас, хто заради торжества справедливості жертвував собою. Вони повинні вічно  жити в нашій пам’яті!

Забути кров святу не маєм права! –
 Лишила слід безсмертний і терпкий…

 Героям України – Слава!
Слава! Слава!!!
 І наша пам’ять – на усі віки!

 

                                                                                         Класний керівник 8 класу Падяк М.Й.

                                                                                                                            18 лютого 2022 р.

Хай Господь береже Україну!

 

      Україна єдина!!! 

Українці – нація нескорених! 

Нація незнищенних!!!

 

             День єднання - свято, яке згуртує українців і покаже, що ми - єдині. До  святкування долучилися учні й педагоги гімназії с. Мишлятичі.  Для школярів були проведені тематичні уроки, патріотичні години, бесіди, уроки мужності: « Україна понад усе», «Єднання заради Незалежності», «Українці- вільний народ», «Україна - єдина країна». Учні молодших класів виготовили жовто-блакитних голубів, а також сердечка, що є символом прагнень маленьких українців до  миру і щасливого дитинства.Школярі 5,7 і 8 класів створили символічне серце, яке наповнене  жагою  дружби, свободи і гордості за свою країну.

          Виховний захід «Тільки в єдності наша сила» розпочався  виконанням  Державного Гімну України. 

           "...В єдності дій ми можемо досягнути великої мети. І, навіть зараз, у тривожний для України час, ми маємо вірити, що територіальна цілісність нашої держави залишиться непорушною", - з такими словами виступив директор гімназії Сливар Михайло Миколайович. 

           Заступник директора  Строган Людмила Іванівна зазначила, що ця Всеукраїнська акція має єдину мету – посилити консолідацію українського суспільства, зміцнити його стійкість в умовах зростання загроз.

            Спільна молитва за мир і спокій в Україні об’єднала усю шкільну родину. Хай Господь береже Україну, береже дітей – майбутнє нашої держави!!!

                                                                Бібліотекар Бождан І. В.     

                                      16.02.2022р  

 

Щодо дистанційного навчання!

Відзначили День Злуки

 21 січня 2022 року у гімназії с.Мишлятичі  відзначили 103 річницю проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки — однієї з ключових подій Української революції 1917–1921 років.

  Урок історичної правди  «Акт Злуки»  зібрав учнів 7-9 класів. Вчитель історії Сливар М.М. розкрив передумови Дня соборності та його історичне значення в процесі українського державотворення. Дев’ятикласники презентували  історичну довідку  про Акт Злуки, а також історію першого святкування Дня Соборності в Хусті. Завершився урок переглядом документального фільму «Злука. День соборності України» .

   І сьогодні у нашому небі даремно кружляють круки, даремно ворог намагається урвати шматок землі нашої. Доки степами колосяться хліби, доки хвилі Дніпрові повнять Чорне море і небо лежить на Карпатах, це – наша земля, а ми – її діти!

  Закладена 103 роки тому та втілена в життя ідея єдності  стала освяченим каменем у фундаменті сучасної Української держави.

 Педагог-організатор

Падяк Марія Йосифівна

21.01.2022 р.

 

100 днів у школі

 Непомітно і швидко біжить час.Більше трьох місяців хлопчики та дівчатка 1 класу провчилися у школі.Зовсім нещодавно їх називали малюками,дошкільнятами,а тепер про них кажуть:"Це наші учні".Вони члени великої, дружньої   шкільної родини.
  Доброю традицією стало проведення свята "100 днів у школі".Першокласники продемонстрували те, чого навчилися у школі,які пісні вивчили, показали свої танцювальні здібності.
  Казкові герої Принцеса,Шкоденя,Маша та Ведмідь пояснили першокласникам правила поведінки у школі,перевірили рівень знань з математики та української мови,показали сценки на шкільну тематику,фотографувалися з дітворою,дарували подарунки.
  Першокласники поклялися у старанності і успішності, батьки - у підтримці своїх дітей.
  Любі школярики!Ростіть здорові та розумні.Попереду вас чекають роки навчання і творчих злетів.Набирайтеся сили і долайте нелегкі вершини науки,ніколи не відступайте перед труднощами,а вчіться перемагати лінь.У добрий час,наші діти.Ми завжди готові підтримати вас.
             23.12.2021 р.
    Вчитель 1 класу
   Сціра Т.М.

Мандрівка казковим лісом

 

 

      Дошкільна група Мишлятицького НВК разом з вихователем Осідач Зеновією Дмитрівною вирушили  у зимовий казковий ліс. Це була неймовірна подорож, наповнена яскравими враженнями. Краса лісу, що перебував у зимовому сні, вражала срібними й  білосніжними кольорами. А зелені ялини й сосни гордилися своїм вбранням та  сперечалися, хто з них стане окрасою домівки та якими яскравими  вогниками буде миготіти у святкові дні.

      Опанування навичок спілкування й колективної творчості  поєднувалися, бо дошкільнята перевтілювалися в казкових персонажів.  Зайчик, Лисичка, Білочка, Вовк, Ведмідь, Сова й Горобчик – усі розповідали про дива, які стаються напередодні Нового року.

      Театралізована діяльність дозволяє стимулювати вихованців до образного сприйняття навколишнього світу, а співпереживання в ролі казкового героя розвиває ставлення до поганих і добрих людських якостей.

       Мандрівку дошкільнята завершили побажаннями всім добра та миру, радості та щастя, міцного здоров’я та спокою, а ще й гучною колядкою.

 

Вихователь ДНЗ

Осідач Зеновія Дмитрівна

21.12.21р.

 

 

Свято Миколая

 

               Скільки приємних хвилювань приносить очікування чудового свята-зустрічі Миколая. Щороку приходить він до нашої школи з подарунками.  Театралізоване дійство  в Мишлятицькому НВК п’ятикласники підготували від душі. Діти,  як справжні актори,  перевтілилися у традиційних для цього  свята персонажів. Чарівна, захоплююча казка, яку провели  педагоги-організатори Падяк Марія Йосифівна та Ящишин Олександра Василівна, вчитель музичного мистецтва Щирба Оксана Богданівна, закінчилася перемогою над злом. Усі присутні були свідками як Добро, Милосердя прогнали всю нечисть і допомогли дітям отримати подарунки від Миколая. Веселі пісні та колядки підхоплювали усі, а  кроки флешмобу, який підготувала голова учнівського  самоврядування Мудрагеля Христина, так і хотілося повторити.

         Просимо Миколая –Чудотворця, щоб приніс у кожну домівку радість і дитячий сміх, щастя та здоров’я, а нашій рідній Україні  - такий жаданий мир! 

Педагоги-організатори

 Падяк Марія Йосифівна,

Ящишин Олександра Василівна;

 

 

17.12.2021р.

Міжнародний день прав людини

Відзначили Міжнародний день прав людини

   10 грудня в усьому світі святкують Міжнародний день прав людини. У цей день зазвичай згадують про механізми досягнення безпеки в суспільстві й зусилля світового співтовариства щодо виховання молоді у дусі дотримання прав людини.

    В рамках Всеукраїнського тижня права та враховуючи важливе значення правової освіти в подальшій розбудові України як правової держави, директором  Мишлятицького  НВК  Сливарем  М.М.  проведено урок «Права людини»  з учнями 8-9 класів.  Школярі  ознайомилися з історією становлення  прав людини у світі, переглянули фільм «Історія розвитку прав людини», дізналися про права громадян України та права, якими наділені діти у нашій державі згідно Конвенції ООН про права дитини, що з 1991 року є частиною національного законодавства України. 

   Завершився урок правознавчим турніром «Я – маю право і знаю обов’язки». Команди  «Право» і «Обов’язок»  пройшли наступні етапи випробувань: « Відгадай право за підказкою», « Ми – законодавці», «Казкова правознавча вікторина» та «Судовий процес». Журі визнало перемогу за командою «Обов’язок».    Пам’ятаймо: права надаються, а обов'язки виконуються. Прагнучи відстояти свої права, не порушуймо права інших!

   Сьогодні Україна, як і весь світ, зіштовхнулася із особливою жорстокістю та неповагою до прав людини. Тому як ніколи суспільство має згуртуватися для досягнення спільної мети – захисту прав людини та створення сприятливих та безпечних умов життя в усьому світі. Ми хочемо мати свої права і будемо їх відстоювати! Саме про це говорили сьогодні вчителі і учні Мишлятицького НВК.


10 грудня 2021р.                                                     Педагог-організатор  Падяк М.Й.

А хустка в нас завжди була в пошані

У літню спеку й люті холоди.

Їх гарно так замотували пані,

Як йшли до церкви, вдома, та й завжди…


Хустка – це наш оберіг 

         День української хустки -  свято, яке з’явилося зовсім нещодавно, але завдяки діаспорі відразу ж набуло статусу всесвітнього. Започатковане це свято з метою об’єднання для збереження українських традицій. Адже з давніх-давен в українських сім’ях оберегом, символом любові й злагоди слугувала саме хустка. Це невід’ємна частина української культурної спадщини.
        Дівчата та жінки раніше носили хустку впродовж усього року. При цьому вона була обов’язковим головним убором заміжньої жінки. Хустка  також свідчила і про рівень достатку родини, адже заможні жінки покривали голову хустками із дорогих тканин, бідні – із дешевших.

         7 грудня у Мишлятицькому НВК панувала святкова атмосфера, а очі милували яскраві барви та вишукані узори красивих хустин. Семикласниці приміряли хустки, мінялися ними, добираючи, котра їм більше до лиця. А хлопці спостерігали та посміхалися. Класний керівник Ящишин Олександра Василівна  запропонувала учням народознавчу гру-вікторину «Хустка – мода на всі часи». Діти не тільки замислились над цікавими запитаннями вікторини, але й дізналися про те, що зберігали жінки у скринях та  якими були хустки в давнину.
Залюбки школярі долучилися до флешмобу “Одягни хустку – прикрась себе”.

Українська хустка - диво-дивовижне,

Доторкнись до неї і відчуєш враз

Рідне щось, близьке, вічне і величне,

В ній краса сучасна й давня водночас.

 

                                                                                            Класний керівник 7 класу

 Ящишин Олександра Василівна

Людина починається з добра

   Добро — це найсвітліший прояв людської душі.Добрі люди потрібні завжди й скрізь.Вони приносять позитив,тепло і радість.Жити без таких людей неможливо.Вони утримують суспільство від морального зубожіння.Саме тому дітям змалку необхідно прищеплювати цю високу моральну цінність.

   Учні 1 класу Мишлятицького НВК взяли участь у Всеукраїнському конкурсі «Людина починається з добра»,спрямованому на формування у дітей духовно-моральних цінностей,розкриття сутності ідеї  добра у творчій спадщині В.Сухомлинського,сприяння вихованню бажання творити добро.

  Школярі продемонстрували високий рівень морально-етичної  обізнаності,цілеспрямованість ,вміння долати труднощі.

 Освітній проект «Всеосвіта» нагородив першокласників дипломами,а їхні батьки отримали листи-подяки за виховання дітей.

                    07.12.2021р.

       Вчитель 1 класу

       Сціра Т.М.

Дитячі таланти

 

  Талант і творчість - неповторна сила,що світ ведуть у майбуття.Ніхто не знає,звідки з‘являється в людини талант та обдарованість.Чому одному дано співати,іншому -  знати багато мов, а хтось створює полотна ,що живуть у віках. У таких випадках в народі говорять: «Божа іскра є в людині».

   Учні Мишлятицького НВК продемонстрували свої таланти,взявши участь у || дистанційному ONLINE -конкурсі  з образотворчого мистецтва «Арт - талант».

   Мудрагеля Христина,учениця 8 класу, у номінації  «Живопис» з роботою «Краса рідного краю» стала лауреатом || ступеня.

  Юркевич Мар‘яна,учениця 8 класу,у номінації  «Живопис» з роботою «Осінь у селі» стала лауреатом || ступеня.

   Ліпецький Андрій,учень 8 класу,у номінації «Живопис»з роботою «Глек і овочі» став лауреатом ||| ступеня.

   За духовне збагачення підростаючого покоління,а також вагомий внесок у розвиток культурно -естетичного виховання дітей та молоді винесено подяку Сцірі А.В.,вчителю образотворчого мистецтва.

    Учасників конкурсу нагороджено пам‘ятними дипломами.

                                06.12.2021р.

                 Вчитель образотворчого мистецтва

                 Сціра А.В.

Зима, що нас змінила

 

      Гідність людини є однією з найважливіших цінностей.

     Євромайдан увійшов в історію України як символ і взірець жертовності, гідності, патріотизму та героїзму. Він підтвердив те, що у важливі періоди нашої історії знайдуться герої, які пожертвують власним життям заради майбутнього України.

     Учні 7 класу Мишлятицького НВК разом з класним керівником Ящишин Олександрою Василівною та бібліотекарем Бождан Іриною Володимирівною розповідали про  ці доленосні події, що розпочались у листопаді 2013 року. Діти говорили словами очевидців, передавали настрій майданівців, які вийшли з прапорами ЄС, висловлюючи обурення рішенням Кабміну зупинити євроінтеграцію. Вчитель музики  Щирба  Оксана Богданівна підібрала такі  музичні твори, що надавали заходу напруженого і тривожного змісту.

     Хвилиною мовчання присутні вшанували вічну пам'ять тих, хто віддав своє життя, відстоюючи ідеали миру, добра, справедливості.

     Семикласники емоційно читали поезію про Майдан, який  став символ Свободи та Гідності. Особливі почуття наповнювали серце, коли діти складали слова молитви за мир.                                      

     Класний керівник 7 класу

Ящишин Олександра Василівна;

 

19. 11. 2021р.

Поетичне намисто

 

Свято відбулося у день вшанування за православним календарем Преподобного Нестора-Літописця, адже саме від нього починається писемна українська мова.

Як море починається з річки, так українське слово – з писемності. Була нагода поклонитися Слову у всій його красі та виразності, влучності та розмаїтті. Вірші про милозвучну українську мову читали учні 5 та 7 класів.

Авторські поезії (різні за тематикою) дарувала школярам випускниця школи Вінярська Галина Остапівна, яка була запрошена на свято, бо має талант від Бога – вміння та бажання писати вірші. Поезія Галини Остапівни – це голос її серця, чарівна мелодія, що ллється від душі.

Школярі переглянули відео про історію створення Дня української писемності та мови. Звучали прекрасні пісні про рідну мову. Всіх присутніх із святом вітали Токарчик Н.М. – вчитель української мови та літератури і Строган Л.Л. – заступник директора школи. Вони закликали любити і берегти материнську мову.

09.11.2021 р.

Вчитель української мови та літератури

 

Токарчик Надія Михайлівна

Всеукраїнський диктант –  найкращий національний флешмоб

 

 

    У День української писемності та мови відбувся  ювілейний ХХІ Радіодиктант національної єдності. Ця акція не має на меті перевірки грамотності конкретної особи, а задумана як своєрідний флешмоб  єднання навколо нашої рідної мови. Радіодиктант об’єднує усіх, таких різних, навколо мови як цінності, й бодай на пів години робить уважними і вдумливими. Немає національної єдності без національної мови.

    Цього  року текст для диктанту уклав  письменник Юрій Андрухович.  Автор відмітив, що доклав зусиль, щоб текст диктанту був зрозумілим усім, хто хоче долучитися до написання. А ще пояснив, що писати треба  для того, щоб розвиватися. Тобто писати краще.

   Учні та вчителі Мишлятицького НВК, затамувавши подих та вслухаючись у голос Ю. Андруховича, відчули себе частинкою свого народу. Це унікальна можливість показати єдність тих, хто вболіває за майбутнє.

     Вчитель української мови і  

     літератури 

Ящишин О. В.

09.11.2021р.

 

 

Яка чудова, українська мова

ОЙ, ЯКА ЧУДОВА,

Світла і багата

Українська мова,

Мова мами й тата!

Мова мами й тата, діда і бабусі.

Знаю її добре, ще краще навчуся.

Марійка Підгірянка

 Особлива атмосфера панувала сьогодні в 4 класі. Сонячно у нас було не тільки від дитячих усмішок, а й від вишиванок. Линули поетичні рядки  про нашу рідну мову. Кращі виконавці поетичного слова були нагороджені медалями. Випустили газети до Дня української писемності та мови. А ще отримали нагороди за участь у «Всеукраїнській дистанційній ОЛІМПІАДІ «Всеосвіта Осінь - 2021» з української мови. Чудовий настрій, любов до рідного краю, гордість за свою мову і народ відчули учні в цей день і понесли це в свої сім'ї та домівки.

Учитель 4 класу 

Зінько С.М.

09.11.2021 р.

Мильні троянди

Кожний знає, що мило - ворог вірусів та мікробів. Особливо зараз, під час пандемії COVID-19 необхідно підтримувати руки у чистоті, щоб зберегти здоров"я.

 Але мити руки можна не просто так, а із великим задоволенням - милом ручної роботи.Таке мило натуральне, корисне . Це ще й мистецький процес, який дозволяє проявити свій творчий потенціал, включити фантазію, політ думки та творити. 

В цьому нам допомогла переконатися мама нашого Матвійка, Софія Єдинак, людина творча, з багатою фантазією і уявою. Вона нам розповіла про основні правила варіння мила та поділилася деякими тонкощами цієї справи. Дітям було дуже цікаво спостерігати, як на їхніх очах розтоплена мильна основа перетворилася на чудові троянди. Щира подяка за такий чудовий майстер клас!!!

Засмутлива пора - очей зачарування

     Осінь. У пришкільному парку різнобарв'я. Накрапає дощик чи світить тепле сонечко –це ідеальний час для прогулянок під парасолькою або без неї. Час послухати, як шелестить пожовкле листя, відчути приємний вітерець, помилуватися намистинками вологи на павутинні. Час для пізнання чогось нового, і саме час для свята! А й справді, як не відзначити цю чарівну пору року і не влаштувати свято? Скільки поетів освідчувались їй у коханні, скільки художників увіковічнили її красу у своїх полотнах. А вона кожного року знову і знову зачаровує нас своєю безмежною щедрістю та неймовірною красою.
         Особливим і неповторним було свято цьогоріч, яке мало назву «Засмутлива пора - очей зачарування». Дійство було наповнене різноманітною конкурсною програмою. Мелодійно звучали пісні, лірично - вірші. Майстерне виконання інсценізацій приємно вразило гостей свята. А Красуня Осінь, що прийшла у гості з повним кошиком яблук і загадок, зачарована присутніх своєю красою.
       Свято пройшло захопливо й цікаво. Всі отримали безліч позитивних емоцій та незабутніх вражень, які залишаться надовго.

13.10.2021 р.

Класний керівник 5 класу 

Бождан І.В.

Зустріч з поетичним словом

14 жовтня-свято Покрови, день Українського козацтва, День захисника України. У 3 класі цим святам був приурочений захід "Зустріч з поетичним словом". На цей захід була запрошена молода поетеса Галина Вінярська , випускниця Мишлятицького НВК. Саме такий захід виховує у дітей повагу до українських захисників , любов до традицій та звичаїв українського народу.


 Л.Мороз , 

Вчитель 3-го класу

Булінг. Причини його виникнення

На цьому тижні  з учнями Мишлятицького НВК було проведено бесіду на тему: «Права та обов’язка дітей», а також проведено тренінг на тему: «Булінг. Причини його виникнення»,  за участі начальника СВГ ВП Яворівського ГУНП у Львівській області, капітана поліції Козака В.М., директорки КУ "ЦНСП Шегинівської сільської ради" Вінярської М.Л., старшого інспектора СЮП ВП Яворівського ГУНП у Львівській області капітана поліції Петик В.В.

Під час даних заходів діти працювали у групах та мали можливість побувати  в ролі «агресора», «жертви» та «спостерігача». Також визначали причини поведінки учасників булінгу («агресора», «жертви» та «спостерігача») та знаходили шляхи припинення булінгу.

 

Соціальний педагог та практичний психолог

Подобінська С.О.

12.10.2021р.

З Днем захисника України!

 

       Великою любов’ю і вдячністю  наповнюються людські серця, коли зустрічають воїнів, що захищають   кордон нашої держави.  У  переддень свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня захисників і  захисниць України  до Мишлятицького НВК завітав  Бождан Андрій Володимирович, учасник АТО, батько п’ятикласника Максимка. Школярі уважно слухали розповідь Андрія Володимировича, можливо, у глибині душі заздрили однокласнику, що його батько такий безстрашний, відважний і справжній патріот. Максимкові захотілося обійняти свого батька, а за ним і його ровесники теж підбігли до гостя.

     Із  побажаннями мирного неба, родинного щастя, міцного здоров'я та добра  до захисника звернувся директор НВК    Сливар М. М.

    Усі діти України, всі дорослі жителі її  хочуть, щоб закінчилася війна, а наші мужні захисники живими й здоровими повернулися додому.

                                                                                              Педагог-організатор

                                                    Ящишин О. В. 

                                                      13.10.2021р.

З Україною в серці

   Зворушлива зустріч школярів та педагогів з воїнами АТО – випускниками школи  Миколою  Сціленним та Віталієм Подобінським -  пройшла у стінах Мишлятицького НВК напередодні Дня захисників та захисниць України.  Затамувавши подих, слухали присутні  про те, що довелося їм побачити і пережити, захищаючи нашу країну. А пережили немало…  

   Микола Сціленний одним із перших 8 березня 2014 року пішов добровольцем на крихкий східний кордон, де замість дзвінкого дитячого сміху «свистіли гармати». 24– річний воїн більше двох років  воював у зоні АТО,  захищав Луганський аеропорт, за що нагороджений орденом «За оборону Луганського аеропорту». Ретельно підбираючи слова, Микола описував жахіття цієї нав’язаної нам війни. Із тремтінням у голосі згадував своїх побратимів.

   Віталій Подобінський 18 жовтня 2019 року   поїхав захищати східну територію України від збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, а саме проходив службу поблизу сіл Широкіне, Сопине, Новотроїцьке та міста Маріуполя. З гордістю та тривогою присутні переглянули  трансляцію «Спогади воїна» та насессер армійський, а також  поласували печивом  із добового польового набору ЗСУ.

  Зворушливі  слова вдячності всім захисникам України присвятила  мати Віталія, педагог школи  - Світлана Подобінська:

- Дорогий солдате, я молюся за тебе тихо, всією душею, кожного дня і вечірньою зорею. Щоб оминуло тебе горе, щоб вистачило сили, щоб не покинула тебе надія. Молюся за тебе і за Україну…

     Велике спасибі воїнам-землякам  за вірність служіння Україні, її захист, патріотизм висловила дирекція НВК  Сливар М.М. та Строган Л.І.

                                                              

                                                          Педагог-організатор

 Падяк Марія Йосипівна

 

11.10.2021 р. 

Земляки - Герої АТО

Важка це праця захищати мир! Багато наших чоловіків знаходяться у лавах збройних сил України. Вони залишили свої домівки і нашу квітучу землю, щоб захищати Україну, її волю, її незалежність. Нам є що захищати, нам є що берегти! І цей святий обов’язок виконують військові незалежної України. Сьогодні до учнів початкових класів Мишлятицького НВК  завітала людина, яка знає про страшні події не з чуток, не з новин по телебаченню. Він був там, де й сьогодні нема спокою ні воїнам, ні мирним людям. Це учасник АТО, наш земляк, колишній учень , батько другокласниці Вікторії та четвертокласника Дмитрика, Павлючок Василь Васильович. 

Дружня і тепла атмосфера панувала у нас. З великим зацікавленням  школярі слухали розповідь захисника. Учні задавали багато питань. І діставали цікаві відповіді. Хоч важко було  розповідати про війну, але тільки такі ,як він, можуть навчити молоде покоління, як треба захищати Батьківщину. На зустрічі для гостя відбувся флешмоб "Мир над Україною", звучали пісні і вірші про мир. В кінці зустрічі школярі висловили подяку за мирне небо над головою та відвагу і самопожертву у боях за цілісність та незалежність нашої держави, подарували малюнки і обереги, а також побажали всім бійцям повернутись скоріше додому живими з перемогою. Дорогі наші, рідні герої! Немає слів, якими можна подякувати за ваш подвиг! Але знайте, що щира дяка – у серці кожного з нас.

Зінько С.М.

Грицалик О.І.

12.10.2021 р.

 

Урок історичної правди                      «Бабин Яр: забуттю не підлягає!»

 

Пройшли роки, давно вже сплили ріки,

То вереск кров’ю в тім яру цвіте.

Бо біль землі, і біль душі навіки,

Про злочин пам’ять у віки несе.

                 На 29 вересня припали 80-ті роковини початку однієї з найбільших трагедій XX століття – масових розстрілів мирного населення в урочищі Бабин Яр у місті Києві. З метою формування історичної правди про події Голокосту, висвітлення теми розстрілів у Бабиному Яру у Мишлятицькому НВК вчителем історії проведено урок  «Бабин Яр: забуттю не підлягає!», який зібрав педагогів та школярів 7-9 класів.

                   В інформаційній частині заходу присутнім нагадали про події 1941–1943 років, коли під час німецької окупації Києва Бабин Яр став могилою десятків тисяч євреїв, українських патріотів, військовополонених, циган та інших громадян.  Відеофільм «Історична правда: трагедія в Бабиному Яру» переконує  в тому, що в пам’яті народній такі скорботні події не мають часового виміру, вони завжди живі, як і біль втрати за кожним, хто пройшов дорогою смерті.

                Події тих днів мають слугувати для всіх поколінь нащадків пересторогою, аби не допустити вчинення страшних злочинів проти людства в майбутньому.

Вчитель історії

Сливар М.М.

 

30.09.2021 р.

Відзначення Дня миру



      Щороку 21 вересня в усьому світі відзначається Міжнародний день миру, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН. Цей день присвячений утвердженню ідеалів миру як у відносинах всередині держав, так і у відносинах між усіма державами.

     Мир у рідній Україні – це найзаповітніше бажання усіх українців, котре вони висловлюють сьогодні вголос так згуртовано, як ніколи раніше. До відзначення Дня миру  долучилися школярі та педагоги Мишлятицького НВК Мостиського району. Навчальний день розпочався флешмобом «Україні –МИР», який підготували учні 5-9 класів. Конкурс плакатів та малюнків «Я за мир в Україні» і  акцію «Я обираю МИР» проведено в 1-4 класах. Учні на символічних долоньках написали свої побажання миру, щастя та чистого неба і прикріпили їх на інформаційний стенд. Класними керівниками 8-9 класів проведено години спілкування «Мир на землі – радість у родині». У шкільній бібліотеці оформлено виставку «Під мирним небом».

   Дружній колектив Мишлятицького НВК  вітає всіх українців з Міжнародним днем миру. Бажаємо Вам миру в усьому: миру в сім’ях, миру в серцях та миру в нашій рідній Україні!


Педагог-організатор 

                                                                                                                    Падяк М. Й. 

                                                                                                                   21.09.2021


.

З ДНЕМ ЗНАНЬ!

 

Вересень. Стежка до школи.
Дзвонить веселий дзвінок.
І через луг, через поле
Сонце спішить на урок.

 

       Перше вересня -  це день, із якого починається дорога в майбутнє для кожного з нас. Це день, що дає можливість дорослим повернутися у свої золоті роки, а учням – до своєї другої домівки – у школу.

       За шкільним дзвоником скучили всі. Старшокласники поглядали на молодших учнів, немов згадували себе такими.

         Привітання від дирекції НВК, слова Божого благословення  від о. Богдана Тицейка  та ксьондза Лукаша, а також побажання успіхів від старости Мишлятицького старостинського округу Ліпецької Мирослави звучали  для всіх учасників освітнього процесу, а найщиріші слова адресувались   першокласникам. 

        Новий навчальний рік – Мудрагеля Сергій  та найвищий бал «12» – Пакліковська Марія і Побережна Тетяна  побажали усім мирного неба, міцного здоровꞌя, натхнення до науки.

Пахне прив’яленим цвітом –
З гаю, з городу, з двора.
Ми попрощалися з літом,
Ось і до школи пора.

      Усім, хто сів за парти,  бажаємо досягти своєї мети, яку задумали  у шкільні роки,  зустріти добрих і надійних друзів, рости здоровими і щасливими.

     Від щирого серця вітаємо всіх учнів, учителів, батьків із початком нового навчального року!

  Педагоги-організатори Падяк М. Й

та Ящишин О. В.

 

01.09.2021р.

З Днем Незалежності, Україно!!!